ТРАВЕНЬ 2024

Вивчіть термінологію пасьянсу та познайомтеся з ігровим жаргоном!

Вивчіть термінологію пасьянсу та познайомтеся з ігровим жаргоном

Посібник з важливого додатку глосарію при грі в більшість пасьянсів

Автор: Elizabeth Miller | Останнє оновлення: 16 November 2023 | Перевірка фактів: Robert Moore

ДОВІРЕНИЙ ЕКСПЕРТ ДОВІРЕНИЙ ЕКСПЕРТ
Опанування Елізабет у пасьянсі, яке вона вдосконалювала протягом 30 років гри та напруженого вивчення, допомогло набути їй репутації новатора та високоавторитетного фахівця, якому довіряють багато ентузіастів і початківців. Про Elizabeth Miller

Пасьянс став улюбленою розвагою багатьох поколінь і є однією з найпопулярніших карткових ігор у всьому світі. Її різноманітні версії, такі як Клондайк, Павук, Кубик та інші, завоювали серця по всьому світу.

Дякуємо технологічному гіганту Microsoft за те, що розширив коло шанувальників пасьянсу, інтегрувавши його в свою операційну систему та випустивши Microsoft Solitaire. Незалежно від культурного походження, віку чи статі, пасьянси знаходять відгук у серцях кожного завдяки унікальному ігровому процесу цієї карткової гри.

Ця гра, яка спочатку мала назву "Пасьянс Клондайк", також відноситься до категорії логічних ігор на пам'ять. Вона значно вплинула на світову поп-культуру, з'явившись у літературі, кіно та музиці.

Хоча пасьянс простий у розумінні та грі, розуміння його тонкощів, безсумнівно, покращить ваш ігровий досвід.

Однією з унікальних особливостей гри в пасьянс є те, що цей тип гри, також відомий як гра на терпіння, насправді корисний для вашого логічного мислення. Відвідайте наш блог, щоб дізнатися більше про те, як і чи корисний пасьянс для вашого мозку.

Пасьянсовий жаргон та основні терміни

Терміни та фрази, що використовуються в терплячих іграх за правилами пасьянсу

Терміни та фрази, що використовуються в терплячих іграх за правилами пасьянсу

Певний набір спільних рис постійно присутній у пасьянсах, що спрощує процес навчання при переході до нових версій.

Щоб повністю насолодитися пасьянсом, життєво важливо розуміти його специфічний жаргон. Опанувавши пасьянсовий жаргон, орієнтуватися в численних варіантах гри стане простіше.

Давайте розглянемо деякі важливі терміни, які допоможуть вам стати експертом з пасьянсу:

Доступні

Цей термін відноситься до карт, які під час гри в пасьянс можна легально перекладати з однієї стопки в іншу. Ви можете переміщати ці відкриті карти, за умови, що є відповідне місце для їх переміщення. У більшості ігор ви можете перемістити лише саму верхню карту стопки на початку гри.

Масив у карткових пасьянсах

Цей термін є синонімом семи стовпчиків карт, розданих на початку гри в пасьянс, які також називаються таблицею. Це також те, що більшість людей називають простором для маневрів, на якому зосереджена більша частина ігрового процесу. Багато інших ігор використовують цей принцип, тому цей термін у сукупності називається "масив" або "табло".

Тузові стопки

Це чотири стопки карт, які починаються з тузів знизу, коли вони стають доступними. Карти однакових мастей кладуться до них послідовно, завершуючись королями на вершині. Перемога за вами, якщо всі 52 карти будуть розіграні у відповідні стопки, також відомі як базові стопки.

Плетіння в пасьянсі

Ця техніка, також відома як "драбинка", полягає в тому, щоб максимально обмежити масть до одного стовпчика. Наприклад, піки розміщуються в одному стовпчику, а трефи в іншому - аналогічний підхід застосовується для двох червоних мастей.

Блоковане самовираження під час гри в карти

Стан, коли гравець не може робити подальші ходи в грі, називається блокуванням або застряванням.

Нижня карта

Нижня карта -це карта з найнижчим номіналом, яка лежить сорочкою догори в колоді. Розуміння термінології "Тільки верхня карта" допоможе вам краще зрозуміти, що тут використовується.

Побудова

Цей термін означає впорядковану послідовність карт у стопці.

Побудова

Нарощування - це процес додавання карт у стопку. Підвищення означає, що ви граєте всі карти в порядку зростання, а пониження - в порядку спадання. Залежно від масті, кольору або чергування кольорів, але в деяких іграх карти складаються вгору і вниз незалежно від масті або кольору.

Колона

Колонка - це вертикальна стопка карт, що перекривають одна одну.

Користувацькі правила

Налаштовуючи гру в Pasianshra.com, ви можете вибрати різні правила та налаштування складності, наприклад, пасьянс "Третій хід", "Скасувати", "Обмежена кількість партій", "Швидко", "Спокійно", "Легко", "Експерт" та "Тренувальний режим".

Колода (Глосарій пасьянсу)

У пасьянсі Клондайк колода означає повний набір з 52 гральних карт традиційної французької масті, причому кожна з 13 мастей зустрічається по одному разу в кожній масті.

Подвоєння (спеціальне правило)

Це правило дозволяє грати з подвоєною кількістю карт - двома наборами по 52 карти.

Істхевен (спеціальне правило)

Це правило змінює гру на варіант Easthaven, який можна вважати родичем пасьянсу Клондайк. Зміни стосуються налаштування гри, а також правил гри на столі, заготовки та стопки тузів.

Легкий (користувацьке правило)

Увімкнення цього правила пасьянсу дозволяє вам класти будь-які карти, що залишилися, на порожні стопки поля. У класичному пасьянсі Клондайк туди можна класти лише королів.

Швидкий (спеціальне правило)

Це правило скорочує стандартний час для вирішення гри за один раунд. Багато ігор в App та Play Store використовують цей параметр, щоб скоротити час гри і показувати більше реклами між раундами.

Фундамент (палі)

У цій частині столу знаходяться чотири фундаментні палі. Вони починаються порожніми, а мета гри полягає в тому, щоб побудувати кожну фундаментну палю в масті від туза до короля.

FreeCell (Наполеон)

Різновид пасьянсу, який, на відміну від багатьох пасьянсів, завжди можна виграти, якщо грати досконало. Ця весела і розслаблююча гра отримала свою назву завдяки чотирьом вільним клітинкам у верхньому лівому кутку ігрового екрану, які можна використовувати для тимчасового зберігання карт. Зверніть увагу, що у вільну клітинку можна покласти лише одну карту.

Роздача

Рукою називається серія карт, які роздаються з колоди у відбій. Кількість карт у руці може бути одна, дві або три, залежно від правил гри.

Прихована карта

Прихована карта (у таблиці) - це карта, у якої видно тільки сорочку, і ви можете відкрити її, пересуваючи карти над нею.

Послідовність

Послідовність означає розташування карт у певному порядку. Мастьова послідовність - це послідовність карт, в якій всі карти однієї масті. Існує й інший тип послідовності, коли вам потрібно розташувати карти в певній послідовності, чергуючи кольори. Інші типи послідовностей, про які вам варто знати, - це спадна послідовність і зростаюча послідовність, які є повними протилежностями одна одній.

Сходинки

Див. розділ "Обплітання".

Розкладка

Початкове розташування карт на ігровому полі.

Обмежена кількість проходжень (спеціальне правило)

Це правило дозволяє перебирати колоду обмежену кількість разів.

Маггіни

Ситуація, коли гравець повинен не забути заявити про своє право додати карту до стопки фундаменту або сцени.

Пачка

Синонім колоди карт.

Розслаблений (спеціальне правило)

Це спеціальне правило дозволяє вам перебирати колоду якомога частіше.

Резерв

Це місце на ігровому полі, де певні карти відкладаються в сторону і можуть бути розіграні безпосередньо на фундамент.

Пасьянс "Павук

Варіант пасьянсу, в якому використовується не одна, а дві колоди карт. Гра названа так через вісім паль, які потрібно заповнити, що нагадують вісім ніг павука. Пасьянс "Павук" дуже популярний.

Сток або стопка

Це стопка карт сорочкою догори, з якої можна брати нові карти в гру, і вона містить тільки ті карти, які не були роздані на стіл. Коротше кажучи, карти, що залишилися після створення сцени, зберігаються в стосі. Зазвичай, за один раз ви можете взяти лише одну карту зі стосу. На початку гри саме звідти беруться нові карти.

Масть

До масті відносяться всі тринадцять карт, які мають один і той же символ, і існує чотири масті: бубни, трефи, черви і піки.

Табло

Це один з найважливіших термінів пасьянсу, який описує центральну частину ігрового поля, де відбувається основна дія. У багатьох версіях пасьянсу можна побачити сім стопок карт, які утворюють поле. У класичному пасьянсі в стопці карт одна карта лежить сорочкою догори, а решта - сорочкою донизу.

Тренувальний режим (спеціальне правило)

Це правило дозволяє краще зрозуміти гру, пропонуючи корисні підказки під час гри.

Відміна (користувацьке правило)

Це правило не дозволяє відміняти вже зроблені ходи.

Відбій або скидання стопки

Це стопка карт сорочкою догори, в яку кладуться тільки карти з запасу, доступні для гри. Вона також відома як купа відходів або купа сміття. На ігрове поле може бути переміщена лише карта, що знаходиться зверху відбою.

Відсоток виграшів

Коли кількість виграних партій ділиться на загальну кількість зіграних партій, ви отримуєте відсоток виграшу. Простіше кажучи, він показує, який відсоток карткових ігор ви виграли до цього моменту.

Юкон

Популярний варіант пасьянсу, як і Клондайк, Юкон, передбачає роздачу всієї колоди на початку гри, але має менш суворі правила переміщення груп карт на ігровому полі.

Термінологія, що використовується в більшості ігор на терпіння

Термінологія, що використовується в більшості ігор на терпіння

8 ключових моментів про важливі умови пасьянсу

Ось розбивка на 8 важливих моментів з цієї статті про термінологію пасьянсу і про те, як вона використовується у ваших іграх:

  1. Макет, масив або таблиця: коли ви роздаєте карти, вони утворюють макет або таблицю. Він може складатися з рядів, стовпчиків або стопок карт. Хоча ви можете бачити всі карти в стопці, зазвичай ви маєте доступ лише до самої верхньої карти - відкритої карти, яка роздається сорочкою догори. Правила конкретної гри диктують обставини, за яких ви можете пересувати сцени.

  2. Побудова: Акт розміщення однієї карти на іншу під час дозволеного ходу називається побудовою. Що є законним ходом, залежить від правил конкретного пасьянсу.

  3. Основи: в іграх ці базові ділянки на ігровому полі називаються основами для побудови карт. Як правило, після того, як ви поклали карти на основу, ви не можете їх більше переміщати. Мета пасьянсу - побудувати фундамент. Ігрове поле слугує тимчасовим місцем для карт, розташованих на фундаменті.

  4. Пробіли або прогалини: коли ви пересуваєте цілий рядок або стовпчик, ви створюєте пробіл або прогалину. Часто в ці проміжки можна переміщати будь-які карти, які вам подобаються.

  5. Запас: невикористані карти з початкової розкладки називаються запасом. Ви ходите через запас, щоб просунутися в пасьянсі.

  6. Смітник: під час роботи зі стоком карти, які не можуть бути легально розміщені в розкладці, потрапляють у смітник.

  7. Повторні роздачі: Повторні роздачі відбуваються, коли у вас закінчилися дозволені ходи в грі в пасьянс. Деякі правила пасьянсу можуть дозволяти перездачу, коли ви перетасовуєте і перерозподіляєте невикористані карти, щоб продовжити гру.

  8. Мерсі: багато пасьянсів дозволяють "мерсі", що по суті є шахрайством. Це дозволяє вам перемістити карту, що блокує хід гри.

Висновок щодо важливих термінів пасьянсу

Пам'ятайте, що пасьянси можуть мати незначні варіації правил залежно від версії, в яку грають. Однак більшість ігор передбачають певні варіації переміщення карт між стопками, скидання карт у відбій, витягування карт з колоди та формування мастей карт у стопках фундаменту.

Отже, якщо ви запам'ятали термінологію пасьянсу, ви будете добре підготовлені до будь-якої версії гри! Щасливої гри!

ДО ЗМІСТУ СТАТТІ

Поширені запитання щодо термінології пасьянсу

Тут ви знайдете найпоширеніші запитання про глосарій та найважливіші терміни, що використовуються в пасьянсах та іграх з терпінням.

Як називається початковий візерунок, утворений розданими картами в пасьянсі?

Початковий візерунок, утворений розданими картами в пасьянсі, називається макетом, масивом або таблицею.

Що означає "будівництво" в пасьянсах?

Будівництво в пасьянсі означає розміщення однієї карти на іншу в ході, який вважається законним згідно з правилами конкретної гри в пасьянс, в яку ви граєте.

Яка різниця між "таблицею" і "основою" в пасьянсі?

У пасьянсі "поле" - це тимчасове місце, де карти розташовуються перед тим, як переміститися до кінцевого пункту призначення. З іншого боку, "основа" - це кінцевий пункт призначення карт, де ви намагаєтеся вибудувати карти відповідно до правил гри.

Як називаються невикористані карти, що залишилися з початкової розкладки в пасьянсі?

Решта невикористаних карт з початкової розкладки в пасьянсі називаються "запасом".

Як термін "переграти" використовується в контексті пасьянсів?

У пасьянсі "перездача" - це дія, яку роблять, коли ви вичерпали всі дозволені ходи. Він включає в себе перетасовку і перерозподіл невикористаних карт для продовження гри, якщо це дозволяють конкретні правила гри.

Що таке "мерсі" в пасьянсі?

У пасьянсі "мерсі" означає дозволений "обман" у грі. Він може включати в себе переміщення блокуючої карти або якусь іншу дію, щоб допомогти просунутися в грі. Це дозволено в багатьох версіях пасьянсу.