NOVEMBER 2024

Грайте в FreeCell Солітейр та розслабляйтесь з безкоштовною картковою грою

Зіграйте в пасьянс FreeCell і відпочиньте від стресу.

Вступ до карткових ігор FreeCell у 2023 році

Автор: Elizabeth Miller | Останнє оновлення: 04 September 2024 | Перевірка фактів: Robert Moore

ДОВІРЕНИЙ ЕКСПЕРТ ДОВІРЕНИЙ ЕКСПЕРТ
Опанування Елізабет у пасьянсі, яке вона вдосконалювала протягом 30 років гри та напруженого вивчення, допомогло набути їй репутації новатора та високоавторитетного фахівця, якому довіряють багато ентузіастів і початківців. Про Elizabeth Miller

ПасьянсFreeCell дає вам більше свободи і можливостей, ніж більшість інших пасьянсів. Ви не тільки бачите всі карти сорочкою догори, але й можете легко переміщати до 4 карт на чотири вільні клітинки, щоб допомогти собі у виконанні ходів. Тож цей посібник допоможе вам зрозуміти, як грають у цю карткову гру, і легко виграти кожну партію.

Ви можете випробувати гру, зігравши в безкоштовний пасьянс FreeCell і його численні захоплюючі варіації тут, на Solitairea.com, такі як

  • Подвійний FreeCell

  • Триколодний пасьянс FreeCell

  • Чотириколодний FreeCell

  • Вісімка зі знижкою

  • Гра пекаря

Вам не потрібно завантажувати або реєструватися, і ви можете скористатися корисними функціями, такими як підказки, скасування та повтор ходів. Налаштуйте дизайн карт, відстежуйте свій відсоток виграшів і навіть змінюйте колір фону під час гри на нашому сайті. Для максимального занурення в гру спробуйте грати в повноекранному режимі.

Повний посібник з пасьянсу FreeCell

Класичний пасьянс FreeCell грається стандартною колодою з 52 карт і є модифікацією Baker's Game. Критична відмінність полягає в тому, що у FreeCell гральні карти будуються за принципом чергування кольорів. Це контрастує з пасьянсом Бейкера, де карти будуються за мастями.

Майже всі ігри FreeCell можна виграти, за рідкісними винятками. Ранги карт у FreeCell варіюються від туза до короля, причому як масті, так і ранги відіграють вирішальну роль в ігровому процесі. Давайте спробуємо розібратися з правилами і тим, як ви можете почати грати в цю чудову картярську гру.

Налаштування та початок роботи

Як налаштувати гру в пасьянс FreeCell

Як налаштувати гру в пасьянс FreeCell

Гра FreeCell починається з восьми колонок карт, перші чотири з яких містять по сім карт, а останні чотири - по шість. Всі карти, що формують ігрове поле, роздаються сорочкою догори. Ваша ігрова мета як гравця - перемістити карти на домашні клітинки або основи, як вони називаються, де кожна масть впорядкована від туза до короля.

При необхідності використовуйте вільні клітинки як тимчасове сховище для останньої карти в стовпчику таблиці.

У пасьянсі FreeCell існує три типи стопок:

  1. Вільніклітинки: Ці чотири клітинки - тимчасові місця, куди ви можете покласти будь-яку карту, яку забажаєте.

  2. Основи: На цих чотирьох клітинках ви будуєте кожну масть від туза до короля.

  3. Сцена: Складається з восьми кубиків, це основне ігрове поле, з якого починається гра.

Як бачите, пасьянс FreeCell Solitaire дуже схожий на інші класичні карткові ігри, такі як Клондайк.

Як грати в пасьянс FreeCell

Як грати в пасьянс FreeCell Solitaire

Як грати в пасьянс FreeCell Solitaire

Поєднуючи удачу і стратегію, пасьянс FreeCell Solitaire змушує вас використовувати наявні карти і планувати кілька ходів. З чотирма вільними клітинами зліва (більшу частину часу) і чотирма домашніми клітинами справа (більшу частину часу), мета полягає в тому, щоб перемістити всі карти в домашні клітини.

Ви можете перемістити будь-яку відкриту карту внизу ігрового поля, дотримуючись певних правил (описаних нижче) при переміщенні карт в основу, вільні клітинки або інші колонки ігрового поля.

На зображенні вище ви бачите (1,2), що тузи починають стопку основи тієї ж масті, і це єдина карта, яку можна перемістити туди спочатку. Карти, відсортовані від туза до короля в порядку чергування кольорів, також можна переміщати, як показано на малюнку (3). Простіше кажучи, ви можете покласти одну карту на іншу, якщо вона є наступною за рангом і має протилежний колір. Наприклад, трійку червових карт можна легко покласти на четвірку пік.

Пояснення основних правил

Ігрове зображення, що демонструє основні правила в дії

Ігрове зображення, що демонструє основні правила в дії

Нижче наведені основні правила FreeCell, які ви повинні знати перед початком гри:

  1. Двійка бубнових переміщується поверх туза бубнових, коли ми будуємо стопку тієї ж масті. Простіше кажучи, ви можете почати складати карти однієї масті в порядку зростання на фундаментні палі.
  2. Дозволяється пересувати кілька карт, якщо вони йдуть у порядку спадання і мають різні кольори.
  3. Використання вільних клітинок накладає обмеження на кількість карт, які ви можете переміщати на ігровому полі. Це обмеження завжди дорівнює кількості порожніх вільних клітинок плюс одна. Отже, якщо у вас є 4 вільні клітинки, ви можете перемістити 5 карт. Якщо у вас є лише 1 вільна клітинка, ви можете перемістити 2 карти.
  4. Будь-яка карта або послідовність карт може бути переміщена на порожню клітину ігрового поля, і вона також враховується як вільна клітина при підрахунку кількості карт, які ви можете перемістити.

7 порад щодо стратегії пасьянсу FreeCell, щоб часто вигравати

Щоб збільшити свої шанси на перемогу в більшості пасьянсів, заснованих на правилах FreeCell, дотримуйтесь цих семи порад і підказок від експертів:

  1. Уважно вивчайте розкладку столу, перш ніж робити хід і розробляти стратегію.
  2. Надавайте пріоритет відкриттю тузів, двійок і т.д., оскільки ці карти повинні бути покладені в основу першими.
  3. Будьте обережні, коли кладете карту у вільну клітину, оскільки це обмежує мобільність. Пам'ятайте, що заповнивши всі вільні клітинки, ви зможете переміщати лише 2 карти за раз.
  4. Зосередьте свій ігровий процес на спорожненні стовпчиків, оскільки вони більш цінні, ніж вільні клітинки. Ви можете розмістити послідовність карт у порожньому стовпчику, що робить його набагато кориснішим.
  5. Королі - найкращий вибір для заповнення порожнього стовпчика. На королі можна побудувати довгу послідовність, і це остання карта, яку потрібно додати до основи.
  6. Переміщення туза або двійки у фундамент ніколи не буде помилкою.
  7. Будуйте впорядковані послідовності в таблиці, наскільки це можливо. Найкраще використовувати лише дві масті для побудови послідовності з максимальною вигодою.

Просунуті ходи та тузи в пастці

У наведеному нижче прикладі ви побачите, як відбуваються більш просунуті ходи. Давайте пояснимо, що відбувається, коли ми плануємо наш шлях через ці експертні ходи:

Просунуті ходи та стратегії для цієї карткової гри

Просунуті ходи та стратегії для цієї карткової гри

  1. Спочатку ми переміщуємо бубнову даму на вільну клітинку, щоб звільнити трефову сімку.
  2. Наступним кроком ми кладемо трефову трійку на бубнову четвірку, щоб створити довгу послідовність і звільнити короля.
  3. На третьому кроці пікова дама кладеться на бубнового короля.
  4. Нарешті, послідовність з чотирьох карт кладеться на сімку треф.

Ці ходи підкреслюють важливість мислення наперед у грі, особливо використання вільних клітинок потрібно ретельно продумувати, щоб не застрягнути в пастці.

Вільна клітинка - звільнити туза в пастці

На зображенні нижче ви побачите просунуту стратегію для звільнення туза, що потрапив у пастку/похований туз.

FreeCell просунуті ходи, щоб звільнити спійманого Туза!

FreeCell просунуті ходи, щоб звільнити спійманого Туза!

  1. Оскільки наша мета - звільнити туза, ми перекладаємо карти зеленим кольором і розміщуємо їх над вісімкою бубнів.
  2. Валет черви, природно, розміщується над дамою пік.
  3. Нарешті, вільний Туз пік переміщується в основу.

Як показано вище, ви можете зосередитися на звільненні тузів, щоб досягти прогресу. Якщо ви триматимете тузів у пастці, то виграти гру стане неможливо.

Історія та мета гри FreeCell

Пол Алфілл, який працював в Університеті Іллінойсу, винайшов гру FreeCell у 1978 році і створив першу комп'ютерну версію. Згодом з'явилося кілька варіацій, серед яких найпопулярнішою сьогодні є класична версія. Отже, FreeCell - це відносно новий варіант пасьянсу. Однак він став однією з найпопулярніших карткових ігор завдяки високому відсотку виграшів і простоті ігрового процесу.

Кінцева мета гравців FreeCell Solitaire - вибудувати всі чотири масті в основах, кожну в порядку від туза до короля. Перемогти в цій грі нелегко, особливо тим, хто тільки вчиться грати. Не бійтеся робити помилки і використовуйте кнопку "скасувати" так часто, як тільки захочете. Спробуйте різні ідеї і подивіться, що з цього вийде.

Чим більше ви експериментуєте, тим легше буде звикнути до розпізнавання шаблонів і почати робити правильні рухи природно. Звісно, ми в Solitairea.com завжди готові дати вам корисні поради та розвіяти ваші сумніви.

Як перемогти у грі? Зберіть 4 стопки карт однієї масті, відсортованих від туза до короля.

Як перемогти у грі? Зберіть 4 стопки карт однієї масті, відсортованих від туза до короля.

ДО ЗМІСТУ СТАТТІ

Часті запитання про пасьянс FreeCell

Ось найпоширеніші запитання про карткову гру FreeCell від наших читачів та гравців:

Які ще карткові ігри схожі на FreeCell?

Пасьянс Павук онлайн і Класичний пасьянс (Клондайк) - це популярні карткові ігри, в які ви можете грати самі проти себе. Вони відносяться до категорії ігор на терпіння, як і FreeCell Пасьянс.

Чи є інші популярні версії гри FreeCell Пасьянс?

Так, існують різні версії пасьянсу FreeCell Solitaire з різною кількістю вільних клітинок, стовпчиків і колод. У деяких варіантах використовується дві колоди карт, а в інших змінюється кількість стовпчиків або вільних клітинок, щоб ускладнити завдання. Ви також можете зіграти в гру Бейкера.

Чи більшість ігор FreeCell є виграшними, чи це міф?

Це не міф, тому що майже кожна гра FreeCell, в яку ви граєте онлайн, є виграшною, за невеликим винятком. Для цього все одно знадобиться стратегія і зосередженість на отриманні виграшу, оскільки лише одна помилка може призвести до програшу.

Чи є гра в пасьянс FreeCell Солітер марною тратою часу, чи вона має приховані переваги?

Пасьянс FreeCell варто спробувати через його розважальний та тренувальний аспекти. Якщо ви регулярно граєте в нього, він допоможе вам покращити критичне мислення, стратегічне мислення та навички вирішення проблем. Дослідники навіть виявили, що граючи у FreeCell, можна відрізнити людей з проблемами пам'яті від когнітивно здорових людей похилого віку у поєднанні з алгоритмами оцінки когнітивних здібностей.

Звідки походять пасьянси FreeCell?

Пол Алфілл представив FreeCell у 1978 році під час навчання в Університеті Іллінойсу. Вона набула популярності в 1991 році, коли була попередньо встановлена на комп'ютерах з Windows. Існує 1,75 x 10^64 можливих ігор, що унеможливлює вивчення всіх угод.

Як гра в пасьянс FreeCell впливає на ваш мозок?

FreeCell корисна для мозку, оскільки сприяє вирішенню проблем, критичному мисленню та навичкам стратегічного мислення. Крім того, дослідження, проведене Орегонським центром старіння і технологій, показало, що гра у FreeCell може допомогти виявити людей, які мають проблеми з пам'яттю.

За скільки ходів гравець може виграти в пасьянс FreeCell?

Мінімальна кількість ходів, необхідна для перемоги у грі FreeCell, залежить від розданих карт. Однак, виходячи з аналізу тисяч ігор, в деяких випадках можна виграти, зробивши мінімум 48 ходів. Тепер, коли ви розумієте, що таке пасьянс FreeCell, грайте на Solitairea.com, щоб насолодитися цією класичною грою та її численними варіаціями. Відчуйте гострі відчуття та отримайте пізнавальну користь, чудово проводячи час.